اخبار

1396/08/09
مسئولین برگزاری همایش در جلسه‌ای با مرکز ارتباطات و بین‌الملل حوزه‌های علمیه در خصوص نحوه همکاری و مشارکت مرکز ارتباطات و بین‌الملل حوزه بحث و تبادل نظر کردند.


در این جلسه که در تاریخ 96/8/3 به میزبانی مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه برگزار شد، ابتدا گزارشی از روند اجرایی همایش و فعالیت‌های صورت گرفته از سوی دکتر ستوده (معاونت آموزش دانشگاه باقرالعلوم) و دکتر نصیری دبیر اجرایی همایش ارائه شد. سپس حجت الاسلام دکتر حسینی کوهساری رئیس مرکز ارتباطات و بین‌الملل حوزه ضمن خوش آمدگویی و ابراز خرسندی از موضوع همایش و ضرورت آن در عصر کنونی، پیشنهاداتی در جهت برگزاری همایش ارائه نمودند. ایشان همچنین به برخی از اندیشمندان خارجی در حوزه کشورهای عربی و شرق آسیا اشاره نمودند. ریاست محترم مرکز ارتباطات و بین‌الملل حوزه‌های علمیه در  استفاده از ظرفیت های ارتباطی و رسانه ای این مرکز و در اختیار قرار دادن این ظرفیت ها در جهت برگزاری هر چه باشکوه‌تر همایش اعلام آمادگی نمودند. در این جلسه مقرر شد تا لیستی از اندیشمندان دینی خارج کشور که در محورهای همایش تخصص دارند را در اختیار مسئولین همایش قرار دهند. ایشان همچنین پیشنهاد دادند تا ضمن استفاده از ظرفیت انجمن‌های علمی حوزه علمیه از طریق معاونت پژوهش، خبرهای همایش، نشست‌ها و مصاحبه‌های مربوطه توسط خبرگزاری‌های رسمی حوزه علمیه و در برنامه‌های خبری آن اطلاع رسانی شود.

1396/08/09
در مراسم اهدای سومین دوره جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی حجت الاسلام حمید پارسانیا (ریاست محترم شورای سیاستگذاری اولین همایش بین‌المللی دین، فرهنگ و فناوری)، در رشته فلسفه علوم اجتماعی برگزیده و مورد قدردانی قرار گرفت.


وی به دلیل خدمات ارزشمند در عرصه‌های آموزشی، و تألیف آثار متعدد و برجسته خصوصاً در عرصه فلسفه علم دینی، به طور خاص توفیقاتی حاصل کرده و ضمن ارائه دیدگاهی پیشرو و راهگشا در خصوص تعیین مناسبات اسلام و علوم اجتماعی، مدل مشخصی را برای پیوند میان این دو ارائه کرده است.

1396/08/07
طی جلسه¬ مورخ 1396/8/1 که با حضور دبیران علمی و اجرایی همایش بین¬المللی دین، فرهنگ و فناوری (آقایان دکتر آیت¬اللهی و دکتر نصیری) به میزبانی رئیس و معاون پژوهش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (آقایان دکتر خوانساری و دکتر بدیع) برگزار گردید،


مقرّر شد که پژوهشگاه در خصوص برنامه­ریزی و برگزاری سخنرانی­های علمی و میزگردهای تخصصی پیرامون مبحث پیوست­نگاری فرهنگی برای حوزه­های فناورانه (به ویژه در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی) فعال گردد. در این ارتباط، دو مطلب ذیل مورد تأکید قرار گرفت:

-       مخاطب­ شناسی کارآمد برای به منظور شناسایی دغدغه­های مختلف و پاسخگویی به آنها

-       ایجاد فضای آزاداندیشی و تضارب آراء در میان صاحب­نظران با یکدیگر و با مخاطبان


1396/08/07
با موضوع: «احیای تمدن اسلامی در رویارویی با علم و فناوری»


در روز پنجشنبه مورخ 4/8/94 در دانشگاه باقرالعلوم (ع) برگزار شد. در این نشست علمی ابتدا پرفسور مظفر اقبال به بیان دیدگاه خود در خصوص علم و فناوری در دنیای غرب و تأثیر آن بر فرهنگ و شیوه زندگی پرداخته و سپس نقش مسلمانان در جهت احیای تمدن اسلامی در مواجهه با این نوع فناوری را مطرح کرد. در این نشست که مسئولین دانشگاه، اعضای هیئت علمی و دانشجویان حضور داشتند دیدگاه‌ها، نظرات و سؤالات خود را در این خصوص مطرح کردند و جلسه با گفتگوی علمی با پرفسور مظفر اقبال ادامه یافت. این نشست علمی حدود یک ساعت نیم به طول انجامید.

صفحه اولصفحه قبل123صفحه بعدصفحه آخر