اخبار

1396/12/11
دبیرخانه همایش بین المللی دین، فرهنگ و فناوری جهت تسهیل در امر پاسخگویی اقدام به راه اندازی گروه تلگرامی کرده است.


 فرهیختگان محترم میتوانند با عضویت در این گروه ضمن بیان پرسش های خود مطالب مرتبط با فناوری را نیز ارسال نمایند. 
با تشکر
دبیرخانه همایش     t.me/joinchat/BJ1LLgkU5gDiFn5c9f8zkQ

1396/11/08
به گزارش دبیرخانه همایش بین المللی دین؛ فرهنگ و فناوری اولین نشست پنل فقه و فناوری همایش دین، فرهنگ و فناوری روز یکشنبه 96/11/8 ساعت 18:30 الی 20:30 در موسسه فتوح اندیشه برگزار شد


به گزارش دبیرخانه همایش بین المللی دین؛ فرهنگ و فناوری اولین نشست پنل فقه و فناوری همایش دین، فرهنگ و فناوری روز یکشنبه 96/11/8  ساعت 18:30 الی 20:30 در موسسه فتوح اندیشه برگزار شد.


1396/11/05
1396/10/13
اولین پیش نشست علمی – تخصصی کمیسیون زن، خانواده و فناوری و هفتمین نشست علمی همایش بین¬المللی دین، فرهنگ و فناوری در تاریخ 13 دی 96 با حضور جناب آقای دکتر حمیدرضا آیت الهی دبیر علمی همایش، در دانشگاه الزهرا (س) برگزار گردید.


در این نشست که با موضوع فراگیر شدن استفاده از فضای مجازی، فرصت ها و تهدیدهای پیش روی خانواده بود، دبیر همایش ضمن اشاره به این مطلب که تکنولوژی اقتضایات خاص خود را دارد، عناصری نظیر فرا زمانی بودن، فرا مکانی بودن، دو جهانه ( دو هویتی) کردن و نپذیرفتن قوانین مدنی از جمله خصوصیات تکنولوژی و اعتیاد، اضافه بار اطلاعاتی، تنوع طلبی، سطحی شدن آدم­ها و از بین رفتن نگاه­های عمیق را از مضرات آن بیان کردند. همچنین سخنران نشست از بین بردن روابط عاطفی رو در رو، از بین رفتن حریم خصوصی و ایجاد دنیای شیشه­ای که تضاد با حیا و غیرت دارد، جمع زدایی و مهمتر از همه از بین بردن اتکاء خانوادگی را از جمله آثار فضای مجازی بر بنیان خانواده مطرح نمودند.

آقای دکتر آیت­الهی آموزش خود کنترلی (تقوا)  را به مخاطبان و از طرف دیگر کنترل بر برنامه­های فضاهای مجازی نظیر فیلم­ها، اپلیکیشن­ها، بازی­های رایانه­ای و ... را بسیار ضروری دانستند.


صفحه اولصفحه قبل123صفحه بعدصفحه آخر